פגיעת אח"י חיפה בסלע ליד רודוס – אהוד סביון

0

אל"מ מיל אהוד סביון                                                    15 במרץ 2021

עליית אח"י חיפה על אי יונים ליד רודוס

מלחמת יום כיפור הסתיימה עם חתימה על שביתת נשק עם מצרים ב-24 באוקטובר 1973. חיל הים קיבל משימה ללוות אוניות סוחר שהגיעו מארצות הברית עם הספקה של חומרי גלם, כלי נשק, מטוסים, טנקים, על מנת למלא את המלאים של צבא ההגנה לישראל שהתרוקנו במהלך המלחמה. חיל הים שלח שלושה זוגות של ספינות טילים ללוות את אוניות הסוחר ותנועתם בים התיכון לקראת ההגעה לנמל חיפה. האיום שהיה קיים על אוניות הסוחר הוא תקיפת צוללות מיצריות שבמהלך המלחמה לא הצליחו לממש את יכולתן וההערכה הייתה שהן ינסו לתקוף תקיפות טורפדו את ההספקה החיונית כל כך למדינה. משימת ספינות הטילים אח"י חיפה ואח"י סופה הייתה לשהות באיזור מיצרי רודוס ולקבל את אוניות הסוחר וללוותן מרחק קצר עד קבלת זוג הספינות הבא.

אח"י חיפה  סער 2

אח"י חיפה סער 2

ב-24 באוקטובר 1973 יצאה אח"י חיפה בפיקוד רב סרן שמואל שריג, לליווי אוניות הסוחר יחד עם אח"י סופה. מפקד הכוח  היה סא"ל גדעון רז באח"י סופה. תפקידי היה סגן מפקד אח"י חיפה. על הספינה היו כ-70 אנשי צוות. בינהם היה גם  סרן דודו בן בעש"ט כמתמחה לקצין גנ"ק.

במהלך הימים הראשונים בהפלגה הים היה סוער עד 5 מטר גלים. לאחר תנועה איטית הגענו למסתור  במפרץ בקפריסין ליד העיר פאפוס קרוב מאוד לחוף. לאחר כ-12 שעות יצאנו לכיוון צפון מערב להגעה לאזור רודוס.

בשלב זה הים נרגע וארגנתי את הספינה לשגרת סיור. זכור לי בדמדומי בוקר שהתעוררתי בחדר המפקד למכה חזקה בחרטום הספינה. דודו בן בעש"ט שישן מעליי בחדר המפקד קפץ מלמעלה והשכיב אותי על הרצפה. חששתי שצוללת מיצרית תקפה אותנו ונפגענו מטורפדו.

עליתי לגשר וראיתי מולי אי ציפורים קטן. פגשתי שם את קצין המשמרת סג"מ בר ליאה ואת נגד הגשר מילר. מילר דיווח לי שלפתע בדמדומים הבחין מולו באי קטן ומיד ללא פקודה מקצין המשמרת הפעיל את שני המנועים שהיו בקדימה למלא אחורה. הספינה פגעה באי אבל עצם הפקודה אחורה הורידה את חרטום הספינה מהאי והספינה התרחקה כמה מטרים מהאי. בדיעבד פעולתו של מילר הצילה את הספינה מפגיעה חמורה ואפשרות של אובדן של חיילים ששהו בחרטום הספינה.

ירדתי מיד לחדר חרטום לראות אם יש נפגעים. פתחתי את הדלת בין חדר הנצ"ל לבין חרטום הספינה. להפתעתי רצפת החרטום לא הייתה קיימת, מי הים היו בגובה הריצפה וכל אנשי הצוות ישבו על המיטות אחד מעל השנייה ולא יכלו לרדת למטה כי אחרת היו נכנסים למים.

נתתי פקודה לספור את אנשי הצוות, התברר שכולם ישנם ואין נפגעים או נעדרים. ארגנתי בצוע בקרת נזקים ולשאוב את המים ממדור החרטום. מהר מאוד התברר שאנחנו שואבים את הים ואין לכך סוף. דיווחתי על האירוע למפקדת חיל הים.

אח"י רשף ואח"י קשת בפיקודו של סא"ל אלי רהב שנמצאו מדרום לנו  קיבלו הוראה להפליג לכיווננו כדי לסייע. מפקד הספינה שריג החליט להתחיל להפליג לאט לכיוון רודוס כדי לראות את הנזקים ולהציל את הספינה. פקד על תחילת תנועה איטית קדימה. באותו רגע חדר החרטום התמלא מי ים עד גובה התקרה. הספינה החלה לשקוע עם כיוון התנועה לתוך המים. זכור לי שצעקתי לנוע אחורה בכל כוח המנועים.

הנזק בתוך מדור החרטום הייתה גדול כאשר כל המיטות וכל פח הנוי נעלמו בחור למטה. מאותו רגע היה ברור לי שיש להקל על המשקל באזור החרטום. נתתי הוראה להקים מחיצת K בין חדר הנצ"ל לחרטום כדי לחזק את הקיר וליצור הפרדה בין מדורים. מפקד חיל הים האלוף ביני תלם הודיע לנו שאונית ההספקה חנה נמצאת בדרכה אלינו לעזור לנו.

היה ברור לי שאח"י חיפה לא יכולה בכלל לנוע קדימה אלא רק בתנועה אחורה. כאשר הגיעה א/מ חנה ביצעתי תמרון עם תנועה לאחור ונצמדתי לאונייה. העליתי לחנה את תותח ה-40 מ"מ שהיה בחרטום הספינה ואת שני טילי גבריאל.

לפני העברת הטילים קיבלתי הנחיות ממפקדת חיל הים איך לשחרר את החימוש של מרעום הטילים. לאחר שהסתיימו ההכנות להורדת המשקל מחרטום הספינה העברתי אל החנה את מרבית אנשי הצוות כאשר בן בעש"ט פיקד עליהם. התקשרנו ירכתיים לירכתיים לחנה

אחר שהעלנו לחנה את תותח ה-40 מ"מ ואת שני טילי גבריאל בחרטום הכנתי את הספינה לגרירת ירכתיים לירכתיים עם אוניית הליווי חנה.

על החנה שהו מרבית הצוות בפיקודו של סרן בן בעש"ט דוד לימים מפקד חיל הים יחד עם רב החובל שלה גדעון חלמיש.

החנה העבירה חבל גרירה בקוטר 8 אינץ אותו חיברתי עם כבל לכבל הגרירה בירכתי הספינה. החנה התחילה לנוע תוך כדי פרישת חבל הגרירה. להפתעתי החנה לא קשרה את חבל הגרירה לירכתיים שלה וכתוצאה מכך כל החבל מהצד שלה נפל למים.עקב משקלו הכבד של החבל והכבל המחובר אליו הוא מיד שקע למים ובאופן כזה שמיד הסתבך במדחפי הספינה.

בספינה היה מילואימניק בשם זהבי. ימאי מנוסה עם ניסיון רב בצלילה שהחל לצלול בשלב ראשון עם ציוד צלילה ובשלב שני רק עם שנורקל וסכין כדי לשחרר את הכבל.

הורדנו גם סירת גומי כדי שתוכל לעזור לו בשחרור חבל הגרירה הכבד.לאחר כשעה עבודה החבל שוחרר והתחברנו מחדש לחנה.

מאותו רגע נגררנו במשך 5 ימים בגרירת ירכתיים לירכתיים לחנה עד הגעה לנמל חיפה. עם ההגעה לנמל נפגשנו עם הגוררת של חיל הים של פרנקו. השתחררנו מהחנה ונגררנו ישירות להספנת חירום.

הנזק בחרטום אח"י חיפה מהפגיעה בסלע.

הנזק בחרטום אח"י חיפה מהפגיעה בסלע.

כאשר הספינה עלתה התברר שנפתח פתח בתחתית החרטום ברוחב של 2 מטר ובאורך של 6 מטר.

בתחקיר היה ברור שהיו כשלים בהתנהגות פיקוד וצוות הספינה הן במרכז ידיעות הקרב והן בערנות האנשים בגשר שהביאו לפגיעה.

אהוד סביון

 

 

שתף.

אודות המחבר

השאר תגובה

כל הזכויות שמורות 2015-2014 © | תנאי שימוש | פרטיות